Сешанба, 27 Апрель 2021, 13:07:58
Havo harorati +27.3C°
eye Ko'zi ojizlar uchun
Sayt test rejimida ishlamoqda / Сайт тест режмида ишламоқда / The site is running in test mode / Сайт работает в тестовом режиме
Doimiy komissiya aʼzolari

 Mahalliy byudjetni shakllantirish va ijro etish, iqtisodiy islohotlarni amalga oshirish va tadbirkorlikni rivojlantirish masalalari bo‘yicha doimiy komissiyasi tarkibi

 Komissiya raisi

1.

Sotiboldiyev Ulug‘bek Norxojayevich

7-Dexqonobod saylov okrugi deputati, Mirzaobod tumanidagi “BEK Sluster” mas’uliyati cheklangan jamiyati qo‘shma korxonasi bosh direktori

 Komissiya a’zolari

2.

Yariyev Sirojiddin Ravshanovich

14-Ittifoq saylov okrugi deputati, Guliston shahridagi “Ravshan davolash maskani” mas’uliyati cheklangan jamiyati rahbari

3.

Berdikulov Asatulla Hasanovich

36-Yangiqishloq saylov okrugi deputati, Sardoba tumanidagi “A.Qodiriy” fermer xo‘jaligi rahbari

4.

Botirov Abduraxman Ruzimbayevich

35-Sohibkor saylov okrugi deputati,
Xovos tuman tibbiyot birlashmasi 30-sonli KOP umumiy amaliyot shifokori

5.

Bobobekov Abdurasul Ma’mirovich

42-Boyovut saylov okrugi deputati,
Xovos tumanidagi “Shuhrat” fermer xo‘jaligi rahbari

6.

Kambarov Bunyod Xasanbayevich

10-Mirzacho‘l saylov okrugi deputati, Guliston shahar “Bek-Qurilish-Avto” mas’uliyati cheklangan jamiyati rahbari o‘rinbosari-moliyaviy ishlar bo‘yicha ijrochi direktori 

Qonuniylikni ta’minlash va korrupsiyaga qarshi kurashish masalalari bo‘yicha doimiy komissiyasi tarkibi

Komissiya raisi

1.

Abdullayeva Dilshunos Atxamovna

40-Jo‘langar saylov okrugi deputati, “Yuksalish” umummilliy harakatining Sirdaryo viloyatidagi hududiy bo‘linmasi rahbari

Komissiya a’zolari

2.

Soatov Norbobo Xoliyarovich

11-Oqoltin saylov okrugi deputati, O‘zbekiston “Milliy tiklanish” demokratik partiyasi Sirdaryo viloyati Kengashi raisi

3.

Sulaymonov Mirza To‘rayevich

13-Istiqlol saylov okrugi deputati,
xususiy tadbirkor

4.

Elmuradov Saloxiddin Xomidkulovich

22-Baxt saylov okrugi deputati,
Sirdaryo tumanidagi 13-umumiy o‘rta ta’lim maktabi o‘qituvchisi

5.

Tojibayeva Nargiza Keldibekovna

4-Namuna saylov okrugi deputati,
Sirdaryo viloyati mahalla va oilani qo‘llab-quvvatlash boshqarmasi boshlig‘ining birinchi o‘rinbosari

 Ijtimoiy-madaniy rivojlanish masalalari bo‘yicha doimiy komissiyasi tarkibi

Komissiya raisi

1.

Ismoilov Muhammad Rahmonqulovich

32-Xovosobod saylov okrugi deputati, Guliston shahridagi “Xalima Xudayberdiyeva” nomidagi ona tili va adabiyot fanini chuqur o‘rgatishga ixtisoslashtirilgan maktab-internati direktori

Komissiya a’zolari

2.

Sulaymanov Amaliddin Nurbayevich

5-Bo‘ston saylov okrugi deputati,
Guliston davlat universiteti ilmiy ishlar va innovasiyalar bo‘yicha prorektori

3.

Zaripov Muxitdin Sirojidinovich

25-Oybek saylov okrugi deputati,
Sirdaryo sanoat kasb-hunar kolleji direktori

4.

Shodmonov O‘rishali Shodmonovich

6-Bunyodkor saylov okrugi deputati, Xususiy tadbirkor

5.

Xasanova Muxtaram Urishovna

43-Olmazor saylov okrugi deputati,
Boyovut tumanidagi 19-umumta’lim maktab direktori

Yoshlar siyosati va sog‘lom avlodni tarbiyalash masalalari bo‘yicha doimiy komissiyasi tarkibi

Komissiya raisi

1.

Turdiyeva Oliya Abduvaxidovna

48-Shodiyona saylov okrugi deputati, Guliston shahar mahalla va oilani qo‘llab-quvvatlash bo‘limi boshlig‘i

Komissiya a’zolari

2.

Zayniddinov Shavkat Zayniddin o‘g‘li

41-Darvozaqir saylov okrugi deputati, O‘zbekiston yoshlar ittifoqi Markaziy Kengashi raisi birinchi o‘rinbosari

3.

Kenjayeva Marvarid Esonovna

39-Yangiobod saylov okrugi deputati, Sardoba tumanidagi 18-umumta’lim maktabi direktori

4.

Rayimnazarov Gʻoyibnazar Egamnazarovich

31-Xovos saylov okrugi deputati,
Xovos birlashgan temir yo‘l shifoxonasi bosh shifokori

5.

Boybekov Anorqul Sherqulovich

28-Ma’rifat saylov okrugi deputati, Sirdaryo viloyati badiiy ijodkorlar uyushmasi viloyat bo‘limi rahbari, viloyat rasmlar galereyasi rahbari

 Sanoat, transport, qurilish, kommunal xo‘jaligi masalalari va aholiga xizmat ko‘rsatish bo‘yicha doimiy komissiyasi tarkibi

Komissiya raisi

1.

Sobirov Baxrom Kudratovich

30-Shirin saylov okrugi deputati, “Sirdaryo issiqlik elektr stansiyasi” aksiyadorlik jamiyatining Kapital qurilish bo‘yicha direktori

Komissiya a’zolari

2.

Vafoyev Sherzod Suleymanovich

24-Xalqobod saylov okrugi deputati, Sirdaryo tumanidagi “Bekzodsher qurilish servis” mas’uliyati cheklangan jamiyati direktori

3.

Shuxberdiyev Nurbek Kulberdiyevich

16-Shodlik saylov okrugi deputati, “Avtonransportenergoqurilish” mas’uliyati cheklangan jamiyati AJ direktori

4.

Karatayev Ikram Tashpulatovich

18-O‘zbekiston saylov okrugi deputati, Sayxunobod tumanidagi “Qoratoy Mirzayev” fermer xo‘jaligi rahbari

5.

Tursunmuradov Rustambek Permatovich

38-Cho‘lquvar saylov okrugi deputati, Sirdaryo viloyati kasaba uyushmalari tashkilotlari birlashmasi Kengashi raisi

6.

Xonnazarov Shoxrux Ergashevich

26-Yoshlik saylov okrugi deputati,
Kuyi Sirdaryo irrigasiya tizimlari havza boshqarmasi huzuridagi Meliorativ ekspedisiyasi boshlig‘i

Agrar, suv xo‘jaligi masalalari va ekologiya bo‘yicha doimiy komissiyasi tarkibi

Komissiya raisi

1.

Begiyev Olimjon Tojiboyevich

33-Qahramon saylov okrugi deputati, O‘zbekiston ekologik partiyasi Sirdaryo viloyati hududiy bo‘linmasi apparati rahbari

Komissiya a’zolari

2.

Raximov Xurshid Abdumanapovich

15-Nurobod saylov okrugi deputati,
Sayxunobod tumanidagi “Ismat” fermer xo‘jaligi rahbari

3.

Alimkulov Berdimurat Sayidovich

44-Do‘stlik saylov okrugi deputati, “Guliston suv loyiha” MChJ yetakchi mutaxassisi

4.

Kenjayev Baxodir Axmadovich

46-Markaz saylov okrugi deputati,
Boyovut tumanidagi “Axmadiy” fermer xo‘jaligi rahbari

5.

Ikromov Akmaljon Olmatovich

21-Malik saylov okrugi deputati,
Sirdaryo tumanidagi “AKM-SHAX” fermer xo‘jaligi rahbari

6.

Abdusattarova Dilfuza Otabekovna

37-Quyitosh saylov okrugi deputati, O`zLiDeP Sardoba tumani Kengashi apparat rahbari

Nodavlat notijorat tashkilotlari va fuqarolik jamiyatining boshqa institutlari masalalari bo‘yicha doimiy komissiyasi tarkibi

Komissiya raisi

1.

Axmedjanova Pokiza Shavkatovna

19-Haqiqat saylov okrugi deputati, Guliston shahridagi “Bolalar shaharchasi” direktori

Komissiya a’zolari

2.

Sultonov Sarvarbek To‘lqinbek o‘g‘li

12-Farg‘ona saylov okrugi deputati,
Shirin shahar hokimi

3.

Abdiyev Utbasar Rustamovich

47-Ko‘nchi saylov okrugi deputati,
Mahalla va oilani qo‘llab-quvvatlash boshqarmasi boshlig‘i o‘rinbosari

4.

Quldoshev Djurabay

45-Qarapchi saylov okrugi deputati,
Boyovut tumani “Dehqonobod” mahalla fuqarolar yig‘ini raisi

5.

Umerova Dilfuza Abduraximovna

29-Sayqal saylov okrugi deputati,
Yangiyer pedagogika kolleji direktori

 Reglament va deputatlik odobi masalalari bo‘yicha doimiy komissiyasi tarkibi

Komissiya raisi

1.

Artukbayeva Xaytxan

2-Ahillik saylov okrugi deputati, O‘zbekiston yozuvchilar uyushmasi Sirdaryo viloyati bo‘limi mas’ul rahbari

Komissiya a’zolari

2.

Suyunov Djumaboy

34-Gulbahor saylov okrugi deputati, Mahalla va oilani qo‘llab-quvvatlash Xovos tumani bo‘limi boshlig‘ining o‘rinbosari

 

3.

Abdiyev Utbasar Rustamovich

47-Ko‘nchi saylov okrugi deputati,
Mahalla va oilani qo‘llab-quvvatlash boshqarmasi boshlig‘i o‘rinbosari

 

4.

Qudratov Aripjon Normamatovich

49-Ulug‘bek saylov okrugi deputati,
Sirdaryo viloyati bolalar ko‘p tarmoqli shifoxonasi bo‘lim mudiri

 

5.

Jabborov Sobir Vaxabovich

20-Paxtazor saylov okrugi deputati,  O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlis Qonunchilik palatasi apparat rahbarining o‘rinbosari

 

6.

Raxmatullayev Nugmat Asatovich

23-Turon saylov okrugi deputati,
Sirdaryo tumanidagi “Amir Temur” fermer xo‘jaligi rahbari

 

 

 

Доимий комиссия аъзолaри
Sirdaryo raqamlarda
Xatolik haqida ma'muriyatga xabar berish