Сешанба, 27 Апрель 2021, 13:07:58
Ҳаво ҳарорати +7.7C°
eye Кўзи ожизлар учун
Sayt test rejimida ishlamoqda / Сайт тест режмида ишламоқда / The site is running in test mode / Сайт работает в тестовом режиме
Доимий комиссия аъзолaри

Маҳаллий бюджетни шакллантириш ва ижро этиш, иқтисодий ислоҳотларни амалга ошириш ва тадбиркорликни ривожлантириш масалалари боъйича доимий комиссияси таркиби

Комиссия раиси

1.

Сотиболдиев Улуғбек Норхожаевич

7-Дехқонобод сайлов округи депутати, Мирзаобод туманидаги “BEK Сluster” масъулияти чекланган жамияти қўшма корхонаси бош директори

Комиссия аъзолари

2.

Яриев Сирожиддин Равшанович

14-Иттифоқ сайлов округи депутати, Гулистон шаҳридаги “Равшан даволаш маскани” масъулияти чекланган жамияти раҳбари

3.

Бердикулов Асатулла Ҳасанович

36-Янгиқишлоқ сайлов округи депутати, Сардоба туманидаги “А.Қодирий” фермер хўжалиги раҳбари

4.

Ботиров Абдурахман Рузимбаевич

35-Соҳибкор сайлов округи депутати,
Ховос туман тиббиёт бирлашмаси 30-сонли КОП умумий амалиёт шифокори

5.

Бобобеков Абдурасул Маъмирович

42-Боёвут сайлов округи депутати,
Ховос туманидаги “Шуҳрат” фермер хўжалиги раҳбари

6.

Камбаров Бунёд Хасанбаевич

10-Мирзачўл сайлов округи депутати, Гулистон шаҳар “Бек-Қурилиш-Авто” масъулияти чекланган жамияти раҳбари ўринбосари-молиявий ишлар бўйича ижрочи директори 

Қонунийликни таъминлаш ва коррупцияга қарши курашиш масалалари бўйича доимий комиссияси таркиби

Комиссия раиси

1.

Абдуллаева Дилшунос Атхамовна

40-Жўлангар сайлов округи депутати, “Юксалиш” умуммиллий ҳаракатининг Сирдарё вилоятидаги ҳудудий бўлинмаси раҳбари

Комиссия аъзолари

2.

Соатов Норбобо Холиярович

11-Оқолтин сайлов округи депутати, Ўзбекистон “Миллий тикланиш” демократик партияси Сирдарё вилояти Кенгаши раиси

3.

Сулаймонов Мирза Тўраевич

13-Истиқлол сайлов округи депутати,
хусусий тадбиркор

4.

Элмурадов Салохиддин Хомидкулович

22-Бахт сайлов округи депутати,
Сирдарё туманидаги 13-умумий ўрта таълим мактаби ўқитувчиси

5.

Тожибаева Наргиза Келдибековна

4-Намуна сайлов округи депутати,
Сирдарё вилояти маҳалла ва оилани қўллаб-қувватлаш бошқармаси бошлиғининг биринчи ўринбосари

Ижтимоий-маданий ривожланиш масалалари бўйича доимий комиссияси таркиби

Комиссия раиси

1.

Исмоилов Муҳаммад Раҳмонқулович

32-Ховособод сайлов округи депутати, Гулистон шаҳридаги “Халима Худайбердиева” номидаги она тили ва адабиёт фанини чуқур ўргатишга ихтисослаштирилган мактаб-интернати директори

Комиссия аъзолари

2.

Сулайманов Амалиддин Нурбаевич

5-Бўстон сайлов округи депутати,
Гулистон давлат университети илмий ишлар ва инновациялар бўйича проректори

3.

Зарипов Мухитдин Сирожидинович

25-Ойбек сайлов округи депутати,
Сирдарё саноат касб-ҳунар коллежи директори

4.

Шодмонов Ўришали Шодмонович

6-Бунёдкор сайлов округи депутати, Хусусий тадбиркор

5.

Хасанова Мухтарам Уришовна

43-Олмазор сайлов округи депутати,
Боёвут туманидаги 19-умумтаълим мактаб директори

Ёшлар сиёсати ва соғлом авлодни тарбиялаш масалаларибўйича доимий комиссияси таркиби

Комиссия раиси

1.

Турдиева Олия Абдувахидовна

48-Шодиёна сайлов округи депутати, Гулистон шаҳар маҳалла ва оилани қўллаб-қувватлаш бўлими бошлиғи

Комиссия аъзолари

2.

Зайниддинов Шавкат Зайниддин ўғли

41-Дарвозақир сайлов округи депутати, Ўзбекистон ёшлар иттифоқи Марказий Кенгаши раиси биринчи ўринбосари

3.

Кенжаева Марварид Эсоновна

39-Янгиобод сайлов округи депутати, Сардоба туманидаги 18-умумтаълим мактаби директори

4.

Райимназаров Ғойибназар Эгамназарович

31-Ховос сайлов округи депутати,
Ховос бирлашган темир йўл шифохонаси бош шифокори

5.

Бойбеков Анорқул Шерқулович

28-Маърифат сайлов округи депутати, Сирдарё вилояти бадиий ижодкорлар уюшмаси вилоят бўлими раҳбари, вилоят расмлар галереяси раҳбари

Саноат, транспорт, қурилиш, коммунал хўжалиги масалалари ва аҳолига хизмат кўрсатиш бўйича доимий комиссияси таркиби

Комиссия раиси

1.

Собиров Бахром Кудратович

30-Ширин сайлов округи депутати, “Сирдарё иссиқлик электр станцияси” акциядорлик жамиятининг Капитал қурилиш бўйича директори

Комиссия аъзолари

2.

Вафоев Шерзод Сулейманович

24-Халқобод сайлов округи депутати, Сирдарё туманидаги “Бекзодшер қурилиш сервис” масъулияти чекланган жамияти директори

3.

Шухбердиев Нурбек Кулбердиевич

16-Шодлик сайлов округи депутати, “Автонранспортэнергоқурилиш” масъулияти чекланган жамияти АЖ директори

4.

Каратаев Икрам Ташпулатович

18-Ўзбекистон сайлов округи депутати, Сайхунобод туманидаги “Қоратой Мирзаев” фермер хўжалиги раҳбари

5.

Турсунмурадов Рустамбек Перматович

38-Чўлқувар сайлов округи депутати, Сирдарё вилояти касаба уюшмалари ташкилотлари бирлашмаси Кенгаши раиси

6.

Хонназаров Шохрух Эргашевич

26-Ёшлик сайлов округи депутати,
Куйи Сирдарё ирригация тизимлари ҳавза бошқармаси ҳузуридаги Мелиоратив экспедицияси бошлиғи

Аграр, сув хўжалиги масалалари ва экология бўйича доимий комиссияси таркиби

Комиссия раиси

1.

Бегиев Олимжон Тожибоевич

33-Қаҳрамон сайлов округи депутати, Ўзбекистон экологик партияси Сирдарё вилояти ҳудудий бўлинмаси аппарати раҳбари

Комиссия аъзолари

2.

Рахимов Хуршид Абдуманапович

15-Нуробод сайлов округи депутати,
Сайхунобод туманидаги “Исмат” фермер хўжалиги раҳбари

3.

Алимкулов Бердимурат Сайидович

44-Дўстлик сайлов округи депутати, “Гулистон сув лойиҳа” МЧЖ етакчи мутахассиси

4.

Кенжаев Баходир Ахмадович

46-Марказ сайлов округи депутати,
Боёвут туманидаги “Ахмадий” фермер хўжалиги раҳбари

5.

Икромов Акмалжон Олматович

21-Малик сайлов округи депутати,
Сирдарё туманидаги “АКМ-ШАХ” фермер хўжалиги раҳбари

6.

Абдусаттарова Дилфуза Отабековна

37-Қуйитош сайлов округи депутати, O`zLiDeP Сардоба тумани Кенгаши аппарат раҳбари

 Нодавлат нотижорат ташкилотлари ва фуқаролик жамиятининг бошқа институтлари
масалалари бўйича доимий комиссияси таркиби

Комиссия раиси

1.

Ахмеджанова Покиза Шавкатовна

19-Ҳақиқат сайлов округи депутати, Гулистон шаҳридаги “Болалар шаҳарчаси” директори

Комиссия аъзолари

2.

Султонов Сарварбек Тўлқинбек ўғли

12-Фарғона сайлов округи депутати,
Ширин шаҳар ҳокими

3.

Абдиев Утбасар Рустамович

47-Кўнчи сайлов округи депутати,
Маҳалла ва оилани қўллаб-қувватлаш бошқармаси бошлиғи ўринбосари

4.

Қулдошев Джурабай

45-Қарапчи сайлов округи депутати,
Боёвут тумани “Деҳқонобод” маҳалла фуқаролар йиғини раиси

5.

Умерова Дилфуза Абдурахимовна

29-Сайқал сайлов округи депутати,
Янгиер педагогика коллежи директори

 Регламент ва депутатлик одоби масалалари бўйича доимий комиссияси таркиби

№ 

Комиссия раиси

1.

Артукбаева Хайтхан

2-Аҳиллик сайлов округи депутати, Ўзбекистон ёзувчилар уюшмаси Сирдарё вилояти бўлими масъул раҳбари

Комиссия аъзолари

2.

Суюнов Джумабой

34-Гулбаҳор сайлов округи депутати, Маҳалла ва оилани қўллаб-қувватлаш Ховос тумани бўлими бошлиғининг ўринбосари

3.

Абдиев Утбасар Рустамович

47-Кўнчи сайлов округи депутати,
Маҳалла ва оилани қўллаб-қувватлаш бошқармаси бошлиғи ўринбосари

4.

Қудратов Арипжон Нормаматович

49-Улуғбек сайлов округи депутати,
Сирдарё вилояти болалар кўп тармоқли шифохонаси бўлим мудири

5.

Жабборов Собир Вахабович

20-Пахтазор сайлов округи депутати,  Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлис Қонунчилик палатаси аппарат раҳбарининг ўринбосари

6.

Рахматуллаев Нугмат Асатович

23-Турон сайлов округи депутати,
Сирдарё туманидаги “Амир Темур” фермер хўжалиги раҳбари

 

 

Доимий комиссия аъзолaри
Сирдарё рақамларда
Хатолик ҳақида маъмуриятга хабар бериш