Ob-havo: Guliston

Hozir saytda 12

Saytimizga baho bering

Ovoz natijalari

Loading ... Loading ...

Yalpi hududiy mahsulot ishlab chiqarish 2016 yil I chorak

Dastlabki ma’lumotlarga ko’ra, 2016 yil yanvar-martda ishlab chiqarilgan yalpi hududiy mahsulotning (YaHM) hajmi 639,0 mlrd. so’mni tashkil etdi va
2015 yilning yanvar-martiga nisbatan o’sish sur’ati 8,3 foizga teng bo’ldi.

2016 yil yanvar-mart oylarida YaHM deflyator indeksi 105,2 foizni tashkil qildi.

Yanvar-mart oylarida viloyat yalpi hududiy mahsulotining iqtisodiy faoliyat turlari bo’yicha tarkibi quyidagicha ifodalanadi:

 mlrd.so’m 2015 yil yanvar-martga nisbatan foiz
2015 yil2016 yilhisobida
I. Yalpi hududiy mahsulot, jami541.2639108.3
shu jumladan:
Tarmoqlarning yalpi qo’shilgan qiymati506.5598108.3
Mahsulotlarga sof soliqlar34.740.9108.5
II. Tarmoqlarning yalpi qo’shilgan qiymati506.5598108.3
Qishloq, o’rmon va baliq xo’jaligi38.141.3106.4
Sanoat (qurilishni qo’shgan holda)210.1254.1108.9
Sanoat179.8216.9108.7
qurilish30.337.2110
Xizmatlar258.3302.7108.1
savdo, yashash va ovqatlanish bo’yicha xizmatlar5465.1110.4
tashish va saqlash, axborot va aloqa xizmatlari49.155.3108
boshqa xizmatlari155.3182.3107.3

Yanvar-martda yalpi hududiy mahsulotning tarmoqlar tarkibi (foizda):

`

Joriy yilning yanvar-mart oylarida viloyatning yalpi hududiy mahsulotining o’sish sur’atiga asosiy ta’siri savdo, yashash va ovqatlanish bo’yicha xizmatlar (110,4%), qurilish (110,0%) va qishloq, o’rmon va baliq xo’jaligi (106,4%) tarmoqlaridagi yalpi qo’shilgan qiymat hissasiga to’g’ri kelmoqda.

YaHM ishlab chiqarish umumiy hajmining 55,3 foizi kichik tadbirkorlik (biznes) hissasiga to’g’ri keldi va bu ko’rsatkich 2015 yil yanvar-martga nisbatan
0,2 foizli bandga oshdi.

2016 yil yanvar-martda yalpi hududiy mahsulot hajmida xizmatlar ulushi
47,4 foiz (2015 yil yanvar-martda 47,8 foiz)ni tashkil qildi.

595

Ishonch telefoni

0 371 200 02 06

Reglamenti Statistikasi
Ishonch telefoniga berilgan baholar

Yagona telefon

0 367 225 33 51

Reglamenti Statistikasi
Murojaatlar statistikasi

2017 yil 4 chorak

2017 yil yillik

Videolavha
 
Aprel 2018
Du Se Ch Pa Ju Sh Ya
« Mar    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  


© 2010-2016 Sirdaryo viloyat hokimligi. Sirdaryo viloyat kompyuterlashtirish markazi DUK tomonidan ishlab chiqilgan

Botirov Doniyor Egamberdiyevich

 

1968-yilda Jizzax viloyati, Jizzax shahrida tug`ilgan.
Millati -o`zbek

 

Ma`lumoti oliy. 1992-yilda Toshkent avtomobil yo`llar institutini;  2002 y. O`zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligi akademiyasini tamomlagan.

 

Mutaxassisligi: muhandis-mexanik,huquqshunos.

 

 

D.Botirov oilali, ikki qizning otasi.

×
Akbarov Asqarali Ortiqovich

1966-yilda Andijon viloyati, Andijon shahrida tug`ilgan.
Millati -o`zbek

Ma`lumoti oliy. 1991-yilda Toshkent temir yo`l transporti muhandislari instituti (kunduzgi).

Mutaxassisligi: mexanika muhandisi.

A.Akbarov oilali, ikki o`gil va bir qizning otasi.

×
Xusanboyev Abdumannon Abdulatipovich

1973-yilda Sirdaryo viloyati,Guliston tumanida tug`ilgan.
Millati -o`zbek.

Ma`lumoti oliy. 1995-yilda Toshkent davlat agrar universitetini tamomlagan.

Mutaxassisligi: olim-agronom.

A.Xusanboyev oilali, ikki qiz va ikki o`g`ilning otasi.

×
Baratbaev Abdurasul Saitmurodovich

1971-yilda Sirdaryo viloyati, Mirzaobod tumanida tug`ilgan.

Millati – o`zbek

Ma`lumoti oliy. 1994-yilda Samarqand davlat arxitektura-institutini tamomlagan.

Mutaxassisligi: muhandis-quruvchi.

A.Baratboyev oilali, ikki o`g`il bir qizning otasi.

×
Xudoyberdiyev Turg`un Yusupovich

1968-yilda Jizzah viloyati, Baxmal tumanida tug`ilgan.
Millati – o`zbek

Ma`lumoti oliy. 1984-yilda Toshkent davlat universitetini tamomlagan.

Mutaxasisligi: huquqshunosh.

T.Xudoyberdiyev oilali, ikki qiz ikki o`g`ilning otasi.

×
Mamanov Baxtiyor Mitanovich

1965-yilda Sirdaryo viloyati, Boyovut tumanida tug`ilgan.
Millati – o`zbek.

Ma`lumoti oliy. 1987-yilda Toshkent irrigatsiya va qishloq xo`jaligini mexanizatsiyalash muhandislari instituti, 2005-yilda O`zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Davlat va jamiyat qurilish akademiyasini tamomlagan.

Mutaxassisligi: yer tuzuvchi-muhandis.

B.Mitanovich oilali, ikki qiz ikki o`g`ilning otasi.

×